Saint-Jean-aux-Bois

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Jean-aux-Bois
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Jean-aux-Bois
Vendndodhja
Saint-Jean-aux-Bois is located in Franca
Saint-Jean-aux-Bois
Saint-Jean-aux-Bois
49°43′30″V 4°18′24″L / 49.725°V 4.3066666666667°L / 49.725; 4.3066666666667Koordinatat: 49°43′30″V 4°18′24″L / 49.725°V 4.3066666666667°L / 49.725; 4.3066666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.9 km2
Popullsia 137 banorë
Dendësia 15 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08220
INSEE 08382


Saint-Jean-aux-Bois është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Saint-Jean-aux-Bois ka një popullsi prej 137 banorë dhe sipërfaqe 8.9 km², me një dendësi prej 15 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Jean-aux-Bois (Ardennes) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale