Saint-Jean-de-Niost

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Jean-de-Niost
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Jean-de-Niost
Stema_figura
Vendndodhja
Saint-Jean-de-Niost is located in Franca
Saint-Jean-de-Niost
Saint-Jean-de-Niost
45°50′24″V 5°13′07″L / 45.84°V 5.2186111111111°L / 45.84; 5.2186111111111Koordinatat: 45°50′24″V 5°13′07″L / 45.84°V 5.2186111111111°L / 45.84; 5.2186111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Qarku Arrondissement Belley
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14.19 km2
Popullsia 1427 banorë
Dendësia 101 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 01800
INSEE 01361


Saint-Jean-de-Niost është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Saint-Jean-de-Niost ka një popullsi prej 1427 banorë dhe sipërfaqe 14.19 km², me një dendësi prej 101 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]