Saint-Julien-Boutières

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Julien-Boutières
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Julien-Boutières
Vendndodhja
Saint-Julien-Boutières is located in Franca
Saint-Julien-Boutières
Saint-Julien-Boutières
44°58′27″V 4°21′07″L / 44.974166666667°V 4.3519444444444°L / 44.974166666667; 4.3519444444444Koordinatat: 44°58′27″V 4°21′07″L / 44.974166666667°V 4.3519444444444°L / 44.974166666667; 4.3519444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.12 km2
Popullsia 194 banorë
Dendësia 17 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07310
INSEE 07252


Saint-Julien-Boutières është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Saint-Julien-Boutières ka një popullsi prej 194 banorë dhe sipërfaqe 11.12 km², me një dendësi prej 17 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Julien-Boutières – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale