Saint-Julien-du-Verdon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Julien-du-Verdon
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Julien-du-Verdon
Stema_figura
Vendndodhja
Saint-Julien-du-Verdon is located in Franca
Saint-Julien-du-Verdon
Saint-Julien-du-Verdon
43°54′47″V 6°32′25″L / 43.913055555556°V 6.5402777777778°L / 43.913055555556; 6.5402777777778Koordinatat: 43°54′47″V 6°32′25″L / 43.913055555556°V 6.5402777777778°L / 43.913055555556; 6.5402777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.19 km2
Popullsia 156 banorë
Dendësia 25 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04170
INSEE 04183


Saint-Julien-du-Verdon është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Saint-Julien-du-Verdon ka një popullsi prej 156 banorë dhe sipërfaqe 6.19 km², me një dendësi prej 25 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Julien-du-Verdon – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale