Saint-Lager-Bressac

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Lager-Bressac
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Lager-Bressac
Vendndodhja
Saint-Lager-Bressac is located in Franca
Saint-Lager-Bressac
Saint-Lager-Bressac
44°41′33″V 4°42′38″L / 44.6925°V 4.7105555555556°L / 44.6925; 4.7105555555556Koordinatat: 44°41′33″V 4°42′38″L / 44.6925°V 4.7105555555556°L / 44.6925; 4.7105555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15.37 km2
Popullsia 902 banorë
Dendësia 59 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07210
INSEE 07260


Saint-Lager-Bressac është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Saint-Lager-Bressac ka një popullsi prej 902 banorë dhe sipërfaqe 15.37 km², me një dendësi prej 59 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Lager-Bressac – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale