Saint-Lions

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Lions
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Lions
Vendndodhja
Saint-Lions is located in Franca
Saint-Lions
Saint-Lions
43°59′06″V 6°23′59″L / 43.985°V 6.3997222222222°L / 43.985; 6.3997222222222Koordinatat: 43°59′06″V 6°23′59″L / 43.985°V 6.3997222222222°L / 43.985; 6.3997222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.55 km2
Popullsia 44 banorë
Dendësia 4 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04330
INSEE 04187


Saint-Lions është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Saint-Lions ka një popullsi prej 44 banorë dhe sipërfaqe 11.55 km², me një dendësi prej 4 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Lions – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale