Saint-Marcel-d'Ardèche

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Marcel-d'Ardèche
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Marcel-d'Ardèche
Vendndodhja
Saint-Marcel-d'Ardèche is located in Franca
Saint-Marcel-d'Ardèche
Saint-Marcel-d'Ardèche
44°19′38″V 4°37′01″L / 44.327222222222°V 4.6169444444444°L / 44.327222222222; 4.6169444444444Koordinatat: 44°19′38″V 4°37′01″L / 44.327222222222°V 4.6169444444444°L / 44.327222222222; 4.6169444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 36.12 km2
Popullsia 2429 banorë
Dendësia 67 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07700
INSEE 07264


Saint-Marcel-d'Ardèche është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Saint-Marcel-d'Ardèche ka një popullsi prej 2429 banorë dhe sipërfaqe 36.12 km², me një dendësi prej 67 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Marcel-d'Ardèche – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale