Saint-Martial

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Stampa:Komunë në Francë Saint-Martial është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Saint-Martial ka një popullsi prej 241 banorë dhe sipërfaqe 36.18 km², me një dendësi prej 7 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Martial (Ardèche) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale