Saint-Martin-Rivière

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Martin-Rivière
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Martin-Rivière
Vendndodhja
Saint-Martin-Rivière is located in Franca
Saint-Martin-Rivière
Saint-Martin-Rivière
50°02′36″V 3°32′23″L / 50.043333333333°V 3.5397222222222°L / 50.043333333333; 3.5397222222222Koordinatat: 50°02′36″V 3°32′23″L / 50.043333333333°V 3.5397222222222°L / 50.043333333333; 3.5397222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.52 km2
Popullsia 125 banorë
Dendësia 23 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02110
INSEE 02683


Saint-Martin-Rivière është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Saint-Martin-Rivière ka një popullsi prej 125 banorë dhe sipërfaqe 5.52 km², me një dendësi prej 23 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Martin-Rivière – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale