Saint-Martin-d'Ardèche

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Martin-d'Ardèche
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Martin-d'Ardèche
Vendndodhja
Saint-Martin-d'Ardèche is located in Franca
Saint-Martin-d'Ardèche
Saint-Martin-d'Ardèche
44°18′13″V 4°33′56″L / 44.303611111111°V 4.5655555555556°L / 44.303611111111; 4.5655555555556Koordinatat: 44°18′13″V 4°33′56″L / 44.303611111111°V 4.5655555555556°L / 44.303611111111; 4.5655555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.53 km2
Popullsia 964 banorë
Dendësia 174 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07700
INSEE 07268


Saint-Martin-d'Ardèche është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Saint-Martin-d'Ardèche ka një popullsi prej 964 banorë dhe sipërfaqe 5.53 km², me një dendësi prej 174 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Martin-d'Ardèche – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale