Saint-Martin-lès-Seyne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Martin-lès-Seyne
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Martin-lès-Seyne
Vendndodhja
Saint-Martin-lès-Seyne is located in Franca
Saint-Martin-lès-Seyne
Saint-Martin-lès-Seyne
44°23′08″V 6°15′24″L / 44.385555555556°V 6.2566666666667°L / 44.385555555556; 6.2566666666667Koordinatat: 44°23′08″V 6°15′24″L / 44.385555555556°V 6.2566666666667°L / 44.385555555556; 6.2566666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.27 km2
Popullsia 13 banorë
Dendësia 1 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04140
INSEE 04191


Saint-Martin-lès-Seyne është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Saint-Martin-lès-Seyne ka një popullsi prej 13 banorë dhe sipërfaqe 12.27 km², me një dendësi prej 1 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Martin-lès-Seyne – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale