Saint-Michel-d'Aurance

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Michel-d'Aurance
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Michel-d'Aurance
Vendndodhja
Saint-Michel-d'Aurance is located in Franca
Saint-Michel-d'Aurance
Saint-Michel-d'Aurance
44°54′07″V 4°27′39″L / 44.901944444444°V 4.4608333333333°L / 44.901944444444; 4.4608333333333Koordinatat: 44°54′07″V 4°27′39″L / 44.901944444444°V 4.4608333333333°L / 44.901944444444; 4.4608333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.14 km2
Popullsia 271 banorë
Dendësia 33 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07160
INSEE 07276


Saint-Michel-d'Aurance është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Saint-Michel-d'Aurance ka një popullsi prej 271 banorë dhe sipërfaqe 8.14 km², me një dendësi prej 33 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Michel-d'Aurance – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale