Saint-Michel-de-Chaillol

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Michel-de-Chaillol
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Michel-de-Chaillol
Vendndodhja
Saint-Michel-de-Chaillol is located in Franca
Saint-Michel-de-Chaillol
Saint-Michel-de-Chaillol
44°40′56″V 6°10′03″L / 44.682222222222°V 6.1675°L / 44.682222222222; 6.1675Koordinatat: 44°40′56″V 6°10′03″L / 44.682222222222°V 6.1675°L / 44.682222222222; 6.1675
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16.78 km2
Popullsia 318 banorë
Dendësia 19 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05260
INSEE 05153


Saint-Michel-de-Chaillol është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Saint-Michel-de-Chaillol ka një popullsi prej 318 banorë dhe sipërfaqe 16.78 km², me një dendësi prej 19 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Michel-de-Chaillol – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale