Saint-Montan

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Montan
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Montan
Stema_figura
Vendndodhja
Saint-Montan is located in Franca
Saint-Montan
Saint-Montan
44°26′23″V 4°37′30″L / 44.439722222222°V 4.625°L / 44.439722222222; 4.625Koordinatat: 44°26′23″V 4°37′30″L / 44.439722222222°V 4.625°L / 44.439722222222; 4.625
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 33.18 km2
Popullsia 1865 banorë
Dendësia 56 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07220
INSEE 07279
Faqja Zyrtare http://www.mairie-st-montan.fr/


Saint-Montan është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Saint-Montan ka një popullsi prej 1865 banorë dhe sipërfaqe 33.18 km², me një dendësi prej 56 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Montan – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale