Saint-Nicolas-aux-Bois

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Nicolas-aux-Bois
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Nicolas-aux-Bois
Vendndodhja
Saint-Nicolas-aux-Bois is located in Franca
Saint-Nicolas-aux-Bois
Saint-Nicolas-aux-Bois
49°35′34″V 3°25′52″L / 49.592777777778°V 3.4311111111111°L / 49.592777777778; 3.4311111111111Koordinatat: 49°35′34″V 3°25′52″L / 49.592777777778°V 3.4311111111111°L / 49.592777777778; 3.4311111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.64 km2
Popullsia 114 banorë
Dendësia 17 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02410
INSEE 02685


Saint-Nicolas-aux-Bois është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Saint-Nicolas-aux-Bois ka një popullsi prej 114 banorë dhe sipërfaqe 6.64 km², me një dendësi prej 17 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Nicolas-aux-Bois – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale