Saint-Pierre-de-Colombier

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Pierre-de-Colombier
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Pierre-de-Colombier
Vendndodhja
Saint-Pierre-de-Colombier is located in Franca
Saint-Pierre-de-Colombier
Saint-Pierre-de-Colombier
44°42′17″V 4°15′44″L / 44.704722222222°V 4.2622222222222°L / 44.704722222222; 4.2622222222222Koordinatat: 44°42′17″V 4°15′44″L / 44.704722222222°V 4.2622222222222°L / 44.704722222222; 4.2622222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.43 km2
Popullsia 409 banorë
Dendësia 43 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07450
INSEE 07282
Faqja Zyrtare http://saintpierredecolombier.fr

Saint-Pierre-de-Colombier është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Saint-Pierre-de-Colombier ka një popullsi prej 409 banorë dhe sipërfaqe 9.43 km², me një dendësi prej 43 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Pierre-de-Colombier – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale