Saint-Pierre-lès-Franqueville

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Pierre-lès-Franqueville
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Pierre-lès-Franqueville
Vendndodhja
Saint-Pierre-lès-Franqueville is located in Franca
Saint-Pierre-lès-Franqueville
Saint-Pierre-lès-Franqueville
49°49′10″V 3°49′25″L / 49.819444444444°V 3.8236111111111°L / 49.819444444444; 3.8236111111111Koordinatat: 49°49′10″V 3°49′25″L / 49.819444444444°V 3.8236111111111°L / 49.819444444444; 3.8236111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7 km2
Lartësia 121 m (m.n.d.)
Popullsia 63 banorë
Dendësia 9 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02140
INSEE 02688


Saint-Pierre-lès-Franqueville është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Saint-Pierre-lès-Franqueville ka një popullsi prej 63 banorë dhe sipërfaqe 7 km², me një dendësi prej 9 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Pierre-lès-Franqueville – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale