Saint-Pierre-sur-Vence

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Pierre-sur-Vence
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Pierre-sur-Vence
Vendndodhja
Saint-Pierre-sur-Vence is located in Franca
Saint-Pierre-sur-Vence
Saint-Pierre-sur-Vence
49°41′37″V 4°40′25″L / 49.693611111111°V 4.6736111111111°L / 49.693611111111; 4.6736111111111Koordinatat: 49°41′37″V 4°40′25″L / 49.693611111111°V 4.6736111111111°L / 49.693611111111; 4.6736111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.63 km2
Popullsia 141 banorë
Dendësia 30 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08430
INSEE 08395


Saint-Pierre-sur-Vence është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Saint-Pierre-sur-Vence ka një popullsi prej 141 banorë dhe sipërfaqe 4.63 km², me një dendësi prej 30 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Pierre-sur-Vence – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale