Jump to content

Saint-Quentin, Aisne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Saint-Quentin
VendiFranca
RajoniHauts-de-France
DepartamentiAisne
Zona kohoreUTC+01:00 (CET)
 • Verës (DST)UTC+02:00 (CEST)
INSEE/Kodi postar
Faqja zyrtarehttp://www.saint-quentin.fr/

Saint-Quentin është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Saint-Quentin ka një popullsi prej 56217 banorë dhe sipërfaqe 22.56 km², me një dendësi prej 2492 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Quentin – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale