Saint-Remèze

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Remèze
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Remèze
Stema_figura
Vendndodhja
Saint-Remèze is located in Franca
Saint-Remèze
Saint-Remèze
44°23′33″V 4°30′07″L / 44.3925°V 4.5019444444444°L / 44.3925; 4.5019444444444Koordinatat: 44°23′33″V 4°30′07″L / 44.3925°V 4.5019444444444°L / 44.3925; 4.5019444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 42.69 km2
Popullsia 905 banorë
Dendësia 21 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07700
INSEE 07291
Faqja Zyrtare http://www.saint-remeze.com


Saint-Remèze është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Saint-Remèze ka një popullsi prej 905 banorë dhe sipërfaqe 42.69 km², me një dendësi prej 21 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Remèze – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale