Saint-Sauveur-de-Montagut

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Sauveur-de-Montagut
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Sauveur-de-Montagut
Vendndodhja
Saint-Sauveur-de-Montagut is located in Franca
Saint-Sauveur-de-Montagut
Saint-Sauveur-de-Montagut
44°49′17″V 4°34′47″L / 44.821388888889°V 4.5797222222222°L / 44.821388888889; 4.5797222222222Koordinatat: 44°49′17″V 4°34′47″L / 44.821388888889°V 4.5797222222222°L / 44.821388888889; 4.5797222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.54 km2
Popullsia 1113 banorë
Dendësia 96 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07190
INSEE 07295


Saint-Sauveur-de-Montagut është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Saint-Sauveur-de-Montagut ka një popullsi prej 1113 banorë dhe sipërfaqe 11.54 km², me një dendësi prej 96 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Sauveur-de-Montagut – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale