Saint-Thomas, Aisne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Thomas
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Thomas
Vendndodhja
Saint-Thomas is located in Franca
Saint-Thomas
Saint-Thomas
49°29′50″V 3°49′17″L / 49.497222222222°V 3.8213888888889°L / 49.497222222222; 3.8213888888889Koordinatat: 49°29′50″V 3°49′17″L / 49.497222222222°V 3.8213888888889°L / 49.497222222222; 3.8213888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.5 km2
Popullsia 99 banorë
Dendësia 40 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02820
INSEE 02696


Saint-Thomas është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Saint-Thomas ka një popullsi prej 99 banorë dhe sipërfaqe 2.5 km², me një dendësi prej 40 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Thomas (Aisne) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale