Saint-Vincent-de-Durfort

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Vincent-de-Durfort
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Vincent-de-Durfort
Vendndodhja
Saint-Vincent-de-Durfort is located in Franca
Saint-Vincent-de-Durfort
Saint-Vincent-de-Durfort
44°48′19″V 4°38′38″L / 44.805277777778°V 4.6438888888889°L / 44.805277777778; 4.6438888888889Koordinatat: 44°48′19″V 4°38′38″L / 44.805277777778°V 4.6438888888889°L / 44.805277777778; 4.6438888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.52 km2
Popullsia 248 banorë
Dendësia 20 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07360
INSEE 07303


Saint-Vincent-de-Durfort është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Saint-Vincent-de-Durfort ka një popullsi prej 248 banorë dhe sipërfaqe 12.52 km², me një dendësi prej 20 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Vincent-de-Durfort – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale