Sainte-Geneviève, Aisne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sainte-Geneviève
Komunë
noform
Pamje nga Sainte-Geneviève
Vendndodhja
Sainte-Geneviève is located in Franca
Sainte-Geneviève
Sainte-Geneviève
49°43′10″V 4°04′17″L / 49.719444444444°V 4.0713888888889°L / 49.719444444444; 4.0713888888889Koordinatat: 49°43′10″V 4°04′17″L / 49.719444444444°V 4.0713888888889°L / 49.719444444444; 4.0713888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.53 km2
Popullsia 75 banorë
Dendësia 17 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02340
INSEE 02678


Sainte-Geneviève është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Sainte-Geneviève ka një popullsi prej 75 banorë dhe sipërfaqe 4.53 km², me një dendësi prej 17 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Sainte-Geneviève (Aisne) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale