Saléon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saléon
Komunë
noform
Pamje nga Saléon
Stema_figura
Vendndodhja
Saléon is located in Franca
Saléon
Saléon
44°19′55″V 5°46′33″L / 44.331944444444°V 5.7758333333333°L / 44.331944444444; 5.7758333333333Koordinatat: 44°19′55″V 5°46′33″L / 44.331944444444°V 5.7758333333333°L / 44.331944444444; 5.7758333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.86 km2
Popullsia 92 banorë
Dendësia 9 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05300
INSEE 05159


Saléon është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Saléon ka një popullsi prej 92 banorë dhe sipërfaqe 9.86 km², me një dendësi prej 9 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saléon – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale