Sallagriffon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sallagriffon
Komunë
noform
Pamje nga Sallagriffon
Stema_figura
Vendndodhja
Sallagriffon is located in Franca
Sallagriffon
Sallagriffon
43°53′00″V 6°54′26″L / 43.883333333333°V 6.9072222222222°L / 43.883333333333; 6.9072222222222Koordinatat: 43°53′00″V 6°54′26″L / 43.883333333333°V 6.9072222222222°L / 43.883333333333; 6.9072222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.59 km2
Lartësia 720 m (m.n.d.)
Popullsia 44 banorë
Dendësia 5 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 06910
INSEE 06131


Sallagriffon është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Sallagriffon ka një popullsi prej 44 banorë dhe sipërfaqe 9.59 km², me një dendësi prej 5 banor/km².

Referencat[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]

 Commons: Sallagriffon – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale