Salobreña

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Salobreña
Komunë
noform
Castle in Salobreña
Stema_figuraBandera de Salobreña (Granada).svg
Vendndodhja
Salobreña is located in Spanjë
Salobreña
Salobreña

Koordinatat: 36°44′V 3°35′P / 36.733°V 3.583°P / 36.733; -3.583

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Andalusia
Provinca Granada
Qarku Costa Tropical
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 34.91 km2
Lartësia 95 m (m.n.d.)
Popullsia 12747 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Salobreñero, -ra
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 18680 (Salobreña y
Faqja Zyrtare www.ayto-salobrena.org


Salobreña është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Costa Tropical, të provincës Granada, në Andalusia. Salobreña ka 12747 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 34.91 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]