Salva

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Salva
Komunë
Vendndodhja
Salva is located in Rumania
Salva
Salva

Koordinatat: 47°19′V 24°22′L / 47.317°V 24.367°L / 47.317; 24.367

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema e qarkut Qarku Bistrița-Năsăud
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 29.35 [1] km2
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 427255
Nr. fshatrave 1
Fshatrat Salva
Faqja Zyrtare Faqja zyrtare

Salva është një komunë në qarkun Bistrița-NăsăudRumani. Ka një popullsi prej 2893 banorësh dhe sipërfaqe 29.35 km². Komuna është formuar nga vetëm një fshat; Salva.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)