Salvatierra/Agurain

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Salvatierra/Agurain
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Salvatierra/Agurain is located in Spanjë
Salvatierra/Agurain
Salvatierra/Agurain

Koordinatat: 42°51′9″V 2°23′22″P / 42.85250°V 2.38944°P / 42.85250; -2.38944

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Baskia
Provinca Álava
Qarku Salvatierra
Kryetari i Bashkisë Maider García de Vicuña
Partia Bildu
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 37.77 km2
Lartësia 605 m (m.n.d.)
Popullsia 4,407 banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi In 1256
Vendasit Salvaterrano/Aguraindarra
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 01200, 01207
Koordinatat 42° 51′ 9″ Veri

2° 23′ 22″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.agurain.com


Salvatierra/Agurain është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Salvatierra, të provincës Álava, në Komunitetin e Baskisë. Salvatierra/Agurain ka 4,407 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 37.77 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]