Samir Ujkani

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Samir Ujkani
Samir Ujkani.JPG
Të dhënat personale
Emri i plotëSamir Ujkani
Data e lindjes (1988-07-05) 5 Korrik 1988 (33 vjeç)
Vendi i lindjesVushtrri, Kosovë
Gjatësia1.88 m (6 ft 2 in)[1]
PozicioniPortier
Informacionet për klubin
Klubi aktualPalermo
Numri88
Karriera në rini
2001–2007Ingelmunster
2006–2007Anderlecht
2007–2008Palermo
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2008–2009Palermo20(0)
2009–2012Novara (loan)86(0)
2013Chievo (loan)0(0)
2013–Palermo14(-12)
Ekipi kombëtar
2007–2009Albania U216(0)
2008–Albania18(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 15:25, 31 January 2011 (UTC).

† Ndeshje (Gola).

‡ Ndeshjet dhe golat në kombëtare deri më 16:40, 8 February 2010 (UTC)

Samir Ujkani (lindur më 5 korrik 1988 në Vushtrri) është një futbollist shqiptar, pjesëtar i skuadrës kombëtare të Kosovës.

Ujkani ka lindur në Resnik, një fshat i cili është tani pjesë e komunës së Vushtrrisë, në Kosovën qendrore. Familja e tij pastaj u zhvendos në Belgjikë gjashtë vjet pas lindjes së tij.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "samir ujkani novara – Serie B". La Gazzetta dello Sport. Marrë më 31 janar 2011. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)