Samsung Galaxy Ace

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Samsung Galaxy Ace

Samsung Galaxy Ace, është një smartphone i prodhuar nga Samsung që përmban sistemin operativ Android.Njoftuar nga Samsung në shkurt 2011,Galaxy Ace është pasues i Galaxy 3. Galaxy Ace është me kosto të ulët Android bazuar nga smartphonet e planifikuar nga Samsung. Galaxy Ace ka hardware të Galaxy 3 dhe Galaxy S; ky përmban një procesor 800 MHz Qualcomm MSM7227 me GPU 200 Adreno. Aktualisht në dispozicion janë dy ngjyra të ndryshme, të zinj dhe të bardhë.

Përmbajtjet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Galaxy Ace është 3.5G smartphone, ofron quad-band GSM dhe njohur me two-band HSDPA (900/2100) me shpejtësi prej 7.2Mbps.Ekrani është 3.5 inç TFT LCD capacitive touchscreen për HVGA (320x480) resolucioni.Ka gjithashtu 5-megapiksel kamerë me LED flash, i aftë të xhiroj video për QVGA (320x240) resolucioni dhe VGA (640x480) resolucion me Gingerbread update.Ace ka 1350mAh Li-Ion baterin.Ace përdor Android 2.2 Froyo, Samsung ndërfaqen e perdoruesit dhe gjithashtu mund të përmirsoj per Android 2.3 Gingerbread. Ace ka aftësi të integrime të rënda të rrjetit social dhe përmbajtje multimediale.Gjithashtu është i lidhur me Google Trademark Mobile Apps.

Firma[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Prej 31 gushtit,2011, një update për Android 2.3.4 'Gingerbread' ishte mbështjellë për Indi.