San Bartolomé de Tirajana

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


San Bartolomé de Tirajana
Komunë
noform
San Bartolomé de Tirajana
Stema_figura
Vendndodhja
San Bartolomé de Tirajana is located in Spanja, Ishujt Kanare
San Bartolomé de Tirajana
San Bartolomé de Tirajana

Koordinatat: 27°55′32″V 15°34′21″P / 27.92556°V 15.57250°P / 27.92556; -15.57250

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Ishujt Kanare
Provinca Las Palmas
Qarku Gran Canaria
Kryetari i Bashkisë Marco Aurelio Pérez
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 333.13[1] km2
Popullsia 56698[2] banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 35290
Prefiksi +34 (Spain) + 928 (Las Palmas)
Koordinatat 27° 55′ 32″ Veri

15° 34′ 21″ Perëndim

Faqja Zyrtare http://www.maspalomas.com


San Bartolomé de Tirajana është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Gran Canaria, të provincës Las Palmas, në Ishujt Kanare. San Bartolomé de Tirajana ka 56698[3] banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 333.13[1] km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]