San Martín de la Vega

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
San Martín de la Vega
Komunë
noform
Stema_figuraBandera de San Martin de la Vega.png
Vendndodhja
San Martín de la Vega is located in Spanjë
San Martín de la Vega
San Martín de la Vega

Koordinatat: 40°12′34″V 3°34′20″P / 40.20944°V 3.57222°P / 40.20944; -3.57222

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Madridit
Provinca Madrid
Qarku Las Vegas
Kryetari i Bashkisë Carmen Guijorro Belinchón
Partia PP (PArtido Popular)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 105.9 km2
Lartësia 515 m (m.n.d.)
Popullsia 18863 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Sanmartineros
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 28330
Koordinatat 40° 12′ 34″ Veri

3° 34′ 20″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.ayto-smv.es


San Martín de la Vega është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Las Vegas, të provincës Madrid, në Madrid. San Martín de la Vega ka 18863 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 105.9 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]