San Tirso de Abres

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


San Tirso de Abres
Komunë
noform
Stema_figura
Vendndodhja
San Tirso de Abres is located in Spanjë
San Tirso de Abres
San Tirso de Abres

Koordinatat: 43°24.5′V 7°8.6′P / 43.4083°V 7.1433°P / 43.4083; -7.1433

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Asturias
Provinca Asturias
Qarku Eo-Navia
Kryetari i Bashkisë María Goretti Quintana Rey
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 31.41 km2
Popullsia 590 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit santisao / santisá
Zona Kohore UTC+1


San Tirso de Abres është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Eo-Navia, të provincës Asturias, në Asturias. San Tirso de Abres ka 590 banorë , dhe përfshinë një sipërfaqe prej 31.41 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]