Sant Andreu Salou

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sant Andreu Salou
Komunë
Vendndodhja
Sant Andreu Salou is located in Spanjë
Sant Andreu Salou
Sant Andreu Salou

Koordinatat: 41°52′30″V 2°49′36″L / 41.87500°V 2.82667°L / 41.87500; 2.82667

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Gironès
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.98 km2
Popullsia 152 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 52′ 30″ Veri

2° 49′ 36″ Lindje


Sant Andreu Salou është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Gironès, të provincës Girona, në Katalonia. Sant Andreu Salou ka 152 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 5.98 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]