Jump to content

Sant Aniol de Finestres

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Sant Aniol de Finestres
Stema zyrtare e Sant Aniol de Finestres
Popullsia
 • Gjithsej327

Sant Aniol de Finestres është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Garrotxa, të provincës Girona, në Katalonia. Sant Aniol de Finestres ka 327 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 47.73 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]