Sant Boi de Llobregat

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sant Boi de Llobregat
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Sant Boi de Llobregat is located in Spanjë
Sant Boi de Llobregat
Sant Boi de Llobregat

Koordinatat: 41°20′46″V 2°2′31″L / 41.34611°V 2.04194°L / 41.34611; 2.04194

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Baix Llobregat
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 21.94 km2
Popullsia 80738 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Santboià/-na
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 20′ 46″ Veri

2° 2′ 31″ Lindje


Sant Boi de Llobregat është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Baix Llobregat, të provincës Barcelona, në Katalonia. Sant Boi de Llobregat ka 80738 banorë (2002), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 21.94 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]