Sant Carles de la Ràpita

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sant Carles de la Ràpita
Qytet
Stema_figuraBandera de Sant Carles de la Ràpita.svg
Vendndodhja
Sant Carles de la Ràpita is located in Spanjë
Sant Carles de la Ràpita
Sant Carles de la Ràpita

Koordinatat: 40°37′0″V 0°35′30″L / 40.61667°V 0.59167°L / 40.61667; 0.59167

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Tarragona
Qarku Montsià
Kryetari i Bashkisë Miquel Alonso i Herrera
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 53.69 km2
Lartësia 11 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 40° 37′ 0″ Veri

0° 35′ 30″ Lindje


Sant Carles de la Ràpita është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Montsià, të provincës Tarragona, në Katalonia. Sant Carles de la Ràpita ka 15583 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 53.69 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]