Sant Cugat Sesgarrigues

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sant Cugat Sesgarrigues
Komunë
noform
Town entry
Stema_figura
Vendndodhja
Sant Cugat Sesgarrigues is located in Spanjë
Sant Cugat Sesgarrigues
Sant Cugat Sesgarrigues

Koordinatat: 41°21′58″V 1°45′15″L / 41.36611°V 1.75417°L / 41.36611; 1.75417

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Alt Penedès
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.24 km2
Lartësia 266 m (m.n.d.)
Popullsia 932 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 21′ 58″ Veri

1° 45′ 15″ Lindje


Sant Cugat Sesgarrigues është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Alt Penedès, të provincës Barcelona, në Katalonia. Sant Cugat Sesgarrigues ka 932 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 6.24 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]