Sant Cugat del Vallès

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sant Cugat del Vallès
Komunë
noform
Stema_figura
Vendndodhja
Sant Cugat del Vallès is located in Spanjë
Sant Cugat del Vallès
Sant Cugat del Vallès

Koordinatat: 41°28′V 2°5′L / 41.467°V 2.083°L / 41.467; 2.083

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Vallès Occidental
Kryetari i Bashkisë Mercè Conesa i Pagès (CiU)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 48.32 km2
Lartësia 124 m (m.n.d.)
Popullsia 84946 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Santcugatenc
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08172-08174
Faqja Zyrtare www.santcugat.cat


Sant Cugat del Vallès është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vallès Occidental, të provincës Barcelona, në Katalonia. Sant Cugat del Vallès ka 84946 banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 48.32 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]