Sant Fost de Campsentelles

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sant Fost de Campsentelles
Komunë
Vendndodhja
Sant Fost de Campsentelles is located in Spanjë
Sant Fost de Campsentelles
Sant Fost de Campsentelles

Koordinatat: 41°30′22″V 2°14′24″L / 41.50611°V 2.24000°L / 41.50611; 2.24000

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Vallès Oriental
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.2 km2
Popullsia 8421 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 30′ 22″ Veri

2° 14′ 24″ Lindje


Sant Fost de Campsentelles është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vallès Oriental, të provincës Barcelona, në Katalonia. Sant Fost de Campsentelles ka 8421 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 13.2 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]