Sant Joan de les Abadesses

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sant Joan de les Abadesses
Komunë
noform
Vendndodhja
Sant Joan de les Abadesses is located in Spanjë
Sant Joan de les Abadesses
Sant Joan de les Abadesses

Koordinatat: 42°14′10″V 2°17′12″L / 42.23611°V 2.28667°L / 42.23611; 2.28667

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Ripollès
Kryetari i Bashkisë Ramon Roqué Riu
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 53.7 km2
Lartësia 773 m (m.n.d.)
Popullsia 3589 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Santjoaní, santjoanina
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 17860
Koordinatat 42° 14′ 10″ Veri

2° 17′ 12″ Lindje

Faqja Zyrtare www.santjoandelesabadesses.com


Sant Joan de les Abadesses është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Ripollès, të provincës Girona, në Katalonia. Sant Joan de les Abadesses ka 3589 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 53.7 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]