Sant Julià de Cerdanyola

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sant Julià de Cerdanyola
Komunë
noform
View of the town
Stema_figuraFlag of Sant Julià de Cerdanyola.svg
Vendndodhja
Sant Julià de Cerdanyola is located in Spanjë
Sant Julià de Cerdanyola
Sant Julià de Cerdanyola

Koordinatat: 42°13′32″V 1°53′38″L / 42.22556°V 1.89389°L / 42.22556; 1.89389

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Berguedà
Kryetari i Bashkisë Joan Solé i Solano
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.61 km2
Lartësia 650 m (m.n.d.)
Popullsia 257 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Cerdanyolenc, cerdanyolenca
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 42° 13′ 32″ Veri

1° 53′ 38″ Lindje


Sant Julià de Cerdanyola është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Berguedà, të provincës Barcelona, në Katalonia. Sant Julià de Cerdanyola ka 257 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 11.61 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]