Sant Vicenç dels Horts

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sant Vicenç dels Horts
Komunë
Stema_figuraBandera de Sant Vicenç dels Horts.svg
Vendndodhja
Sant Vicenç dels Horts is located in Spanjë
Sant Vicenç dels Horts
Sant Vicenç dels Horts

Koordinatat: 41°23′43″V 2°0′39″L / 41.39528°V 2.01083°L / 41.39528; 2.01083

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Baix Llobregat
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.16 km2
Lartësia 22 m (m.n.d.)
Popullsia 27461 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 23′ 43″ Veri

2° 0′ 39″ Lindje


Sant Vicenç dels Horts është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Baix Llobregat, të provincës Barcelona, në Katalonia. Sant Vicenç dels Horts ka 27461 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 9.16 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]