Santa Coloma de Gramenet

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Santa Coloma de Gramenet
Komunë
noform
Town Hall.
Stema_figura
Vendndodhja
Santa Coloma de Gramenet is located in Spanjë
Santa Coloma de Gramenet
Santa Coloma de Gramenet

Koordinatat: 41°28′V 2°13′L / 41.467°V 2.217°L / 41.467; 2.217

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Barcelonès
Kryetari i Bashkisë Nuria Parlón Gil
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7 km2
Lartësia 56 m (m.n.d.)
Popullsia 120824 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Colomenc (ca)
Zona Kohore UTC+1
Faqja Zyrtare www.gramenet.cat


Santa Coloma de Gramenet është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Barcelonès, të provincës Barcelona, në Katalonia. Santa Coloma de Gramenet ka 120824 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 7 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]