Santa Eugènia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Santa Eugènia
Komunë
noform
Stema_figuraBandera de Santa Eugènia.svg
Vendndodhja
Santa Eugènia is located in Spanjë
Santa Eugènia
Santa Eugènia

Koordinatat: 39°37′25″V 2°50′21″L / 39.62361°V 2.83917°L / 39.62361; 2.83917

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Ishujt Balearik
Provinca Ishujt Balearik
Qarku Pla de Mallorca
Kryetari i Bashkisë Guillem Crespí Sastre
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 20.25 km2
Lartësia 149 m (m.n.d.)
Popullsia 1663 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Taujà
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 7142
Koordinatat 39° 37′ 25″ Veri

2° 50′ 21″ Lindje

Faqja Zyrtare www.ajsantaeugenia.net/index.es.html


Santa Eugènia është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Pla de Mallorca, të provincës Ishujt Balearik, në Ishujt Balearik. Santa Eugènia ka 1663 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 20.25 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]