Santa Eulària des Riu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Santa Eulària des Riu
Komunë
noform
The beach of Santa Eulària des Riu in 2014
Stema_figura
Vendndodhja
Santa Eulària des Riu is located in Spanjë
Santa Eulària des Riu
Santa Eulària des Riu

Koordinatat: 38°59′5″V 1°32′0.1″L / 38.98472°V 1.533361°L / 38.98472; 1.533361

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Ishujt Balearik
Provinca Ishujt Balearik
Qarku Ibiza
Kryetari i Bashkisë Vicent Marí Torres
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 153,48 km2
Lartësia 52 m (m.n.d.)
Popullsia 13,737 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Eularienc, eularienca (Catalan)
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 38° 59′ 5″ Veri

1° 32′ 0.1″ Lindje

Faqja Zyrtare Official Website


Santa Eulària des Riu është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Ibiza, të provincës Ishujt Balearik, në Ishujt Balearik. Santa Eulària des Riu ka 13,737 banorë , dhe përfshinë një sipërfaqe prej 153,48 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]