Santa Maria de Merlès

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Santa Maria de Merlès
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Santa Maria de Merlès is located in Spanjë
Santa Maria de Merlès
Santa Maria de Merlès

Koordinatat: 42°0′6″V 1°58′45″L / 42.00167°V 1.97917°L / 42.00167; 1.97917

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Berguedà
Kryetari i Bashkisë Josep Costa i Garet
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 52.09 km2
Lartësia 532 m (m.n.d.)
Popullsia 156 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 42° 0′ 6″ Veri

1° 58′ 45″ Lindje

Faqja Zyrtare www.stmmerles.diba.es


Santa Maria de Merlès është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Berguedà, të provincës Barcelona, në Katalonia. Santa Maria de Merlès ka 156 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 52.09 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]