Santa Perpètua de Mogoda

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Santa Perpètua de Mogoda
Komunë
noform
Stema_figuraBandera de Santa Perpètua de Mogoda.svg
Vendndodhja
Santa Perpètua de Mogoda is located in Spanjë
Santa Perpètua de Mogoda
Santa Perpètua de Mogoda

Koordinatat: 41°32′15″V 2°10′55″L / 41.53750°V 2.18194°L / 41.53750; 2.18194

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Vallès Occidental
Kryetari i Bashkisë Manuel Ruíz Montero
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15.8 km2
Lartësia 74 m (m.n.d.)
Popullsia 25048 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Perpetuencs
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 8260
Koordinatat 41° 32′ 15″ Veri

2° 10′ 55″ Lindje

Faqja Zyrtare www.staperpetua.cat


Santa Perpètua de Mogoda është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vallès Occidental, të provincës Barcelona, në Katalonia. Santa Perpètua de Mogoda ka 25048 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 15.8 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]