Santiago de la Puebla

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Santiago de la Puebla
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Santiago de la Puebla is located in Spanjë
Santiago de la Puebla
Santiago de la Puebla

Koordinatat: 40°48′7″V 5°16′43″P / 40.80194°V 5.27861°P / 40.80194; -5.27861

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile dhe León
Provinca
Qarku Qarku Peñaranda
Kryetari i Bashkisë Casimiro García Pérez (2011)
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 53.33 km2
Lartësia 867 m (m.n.d.)
Popullsia 417 banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi 12th century
Vendasit Santiagués
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 37311
Prefiksi 923
Koordinatat 40° 48′ 7″ Veri

5° 16′ 43″ Perëndim

Faqja Zyrtare santiagodelapuebla.es


Santiago de la Puebla është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Qarku Peñaranda, të provincës , në Castile dhe León. Santiago de la Puebla ka 417 banorë (January, 1st, 2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 53.33 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]